DEN ZEMĚ - 20.4.2012

DEN ZEMĚ

20. 4. 2012

Létošní Den Země proběhl ve znamení vody. Žáci od prvního do pátého ročníku se po krátkém zahájení na školním dvoře chopili rukavic, pytlů na odpadky a hrábí. Vydali se k nedalekému potoku Čermná a dokonale jej vyčistili. Pracovali s nadšením - a nestačili se divit. Mimo plné pytle různých plastů a různého nepořádku objevili i ledničku a lyže. Naštěstí byla letos spolupráce s TS Vítkov výborná, během odpoledne vše odvezli na skládku. Děti si pak za odměnu zasoutěžily, např.  skládaly molekuly vody. uhádly, že paní asistentka neumí kouzlit, ale že voda zvětšuje, poznávaly podle obrázků vodní živočichy atd. Vyhodnocení bylo jednoduché - vyhrál celý nižší stupeň a všichni dostali alespoň malou odměnu.

Vyšší stupeň se také neuléval. Žáci vyzbrojeni pytli a rukavicemi šli směrem ke školnímu lesu. Cestou tam si jen všímali, co kvete, roste a leze. U ohýnku si zazpívali, zahráli si pár her a posilnili se před úklidem. Vybírali veškeré odpadky v lesíku a okolí a pak i v potoce cestou zpět.