POHÁDKOVÝ LES 28.6.2012

Ve čtvrtek 28. června 2012 naše škola pořádala POHÁDKOVÝ LES. Této akce se mimo našich žáků zúčastnily také děti ze Základní školy (Opavská ul) a také děti z mateřských škol. Na cestě POHÁDKOVÝM LESEM se všichni setkávali s pohádkovými bytostmi a museli plnit různé úkoly

Pokyny zněly takto:

Hladomorna v temné díře ukrývá lecjaké zvíře.
Cílem bylo získat mapu, kterou předal strážce hladomorny tomu nejodvážnějšímu ze třídy.

p1080593.jpg

Cesta vedla dále kolem zlobivých trpaslíků (ZLOPRCKŮ), kde bylo úkolem hádat - co mají pod čepicí. Dále jsme se setkali se VČELKOU MÁJOU, které jsme museli pomoci nasbírat med.

2.jpg

Hned za školou u garáži sedí vodník a je v ráži. Vodník chtěl abychom mu pomohli pochytat rybky. Jen co jsme je pochytali, mohli jsme pokračovat dále ke starému hradu, kde na nás čekala Hraběnka Truchanzlová z Dubiny, foukala si bubliny a vymýšlela blbiny.

3.jpg

Kousek od hraběnky jsme narazili na pistolnici, kde naším úkolem bylo závodit na koni.

4.jpg

Na zahradě střediska volného času - užijte si sportu krásu - tak zněl další úkol. Tady pro nás pracovnice sřediska volného času nachystaly spoustu sportovních her. Odtud jsme se vydali dál.....Ale, ale, co to proti nám běží, že by strašidlo ze starýh věží ? Má jednu botu a žádnou kabelku - že jste ji poznali, tu známou Popelku! Ztratila střevíček, vyvrtla si kotníček a to ještě musí stihnout přebrat hrášek. Pomozte ji a ona vám poradí kudy dál.

5.jpg

POZOR!!!! Vstupujete na území škaredé ČARODĚJNICE SLEPOŠKY. Musíte se od ní nechat na chvíli oslepit a zahrát si na slepou bábu. Potom dále - Pozorně si přečtěte pergamen u mostu a zařvěte JOHOHO.....čeká na vás PIRÁTKA - krvežíznivá ALEXI  a jestli ji obehrajete ve skořápkách, dá vám kousek ze svého pokladu.

6.jpg

A na závěr U OHNIŠTĚ na zahradě, zůstal binec po poradě. ČERTI se tam radili, že by párky udili. Byli z toho na nervy, šli si koupit konzervy. U ohniště jsme si všichni mohli opéct párek a zakončit tak POHÁDKOVOU CESTU !!! :o)

další fotky ZDE

Náhledy fotografií ze složky POHÁDKOVÝ LES 28.6.2012