Prázdniny se ŠKOLNÍM KLUBEM

Prázdninová aktivita 9.7. – 11.7.2012

Již ke konci školního roku jsme si naplánovali činnost a dohodli se ve Středisku volného času Vítkov na využívání venkovních prostor pro prázdninové aktivity.
       Pondělní horký den probíhal ve dvou blocích. Dopolední hodiny byly určeny pro  výtvarnou soutěž a odpolední část jsme zahájili soutěží v plivání pecek na dálku, které se zúčastnilo 18 dětí. Dál se pokračovalo ve sportovním duchu: skákání přes švihadlo, přetahování lanem, házení kroužků na cíl, vybíjená a fotbal. Děti se do her hrnuly s velkou chutí.  Vydařený den jsme završili jeho celkovým zhodnocením, vyhlásili jsme vítěze výtvarné soutěže a předali ceny. Ještě jsme stihni dětem naznačit, co je čeká v následujícím dni, aby se měly na co těšit.
            Úterní program byl zaměřen na zručnost a paměťové dovednosti dětí – házení kroužků, kuželky, orientace a hledání předmětů se zavázanýma očima, paměťové soutěže a počítání. Do odpolední šipkované, která probíhala v městském parku se děti zapojily v hojném počtu. Hledaly se sladké poklady a když byly všechny nalezeny, ukončili jsme den opékáním párků v areálu Střediska volného času ve Vítkově. Na zhodnocení dne a plán na středu jsme samozřejmě nezapomněli.
            Posledního dne se mohli zúčastnit pouze školáci. Čekal nás vysilující a dlouhý pochod k  Balatonu. Odměnou všem, kdo ve zdraví došli byla osvěžující koupel.
Děti se učily plavat pod odborným dohledem, plavci se zúčastnili soutěží ve vyhledávání předmětů, plavání na rychlost aj.
            Prázdninovou aktivitu pokládáme za velmi zdařilou a akční. V příloze dokládáme fotografie.

Ve Vítkově 29.8.2012

Zapsaly: Štěpánová, Oravcová