ROMANO SUNO Praha 12.12.2011

ROMANO SUNO - ROMSKÝ SEN

Od roku 1997 každoročně vyhlašuje Nová škola literární a výtvarnou soutěž ROMANO SUNO. Cílem koordinátorů tohoto projektu je dát možnost dětem, které umějí romsky, aby tuto svou schopnost mohly někde uplatnit.

Žáci naší školy se pravidelně zapojují a bývají úspěšní. Nebylo tomu jinak ani letos a tak v pondělí 12.12.2011 se v některých rodinách vstávalo už ve čtyři hodiny ráno. Děti byly tak natěšené, že nikdo nezaspal. Pod dohledem Bc. Antonie Burianské a paní asistentky Milady Stehlíkové se skupinka naložila do vlaku a plná očekávání vyrazila do hlavního města.

Celé dopoledne strávili v hotelu Panorama, kde probíhalo vyhlašování výsledků soutěže a předávání cen. Programem provázeli paní Jarmila Balážová a David Tišer, hosty byli např. Michael Kocáb, nebo Ivan Gabal , kulturní program zpestřili akrobati a o hudební produkci se postaral a ceny předával Jan Bendig. Na populárního zpěváka se děti moc těšily a byl to pro ně obrovský zážitek – zvláště když získaly autogram na vlastní kůži (předloktí ).

Ve výtvarné části se umístili:

v I. kategorii                3. místo            Klaudie Malá 3. tř.

ve II. kategorii             1. místo            Dominik Mrkvička  6. tř.

2. místo            Kristýna Dunková 6. tř

3. místo            Sára Kalová 6. tř.

Za nepřítomnou Kristýnu a Sáru převzala ceny paní Burianská.

Současně probíhalo vyhodnocení další soutěže -  MENŠINY MEZI NÁMI, vyhlašované společností Romea.cz. Zde se umístila ve II. kategorii literární soutěže

Kristýna Siváková,7. tř., která získala 3. místo.

Tady předával ceny spisovatel Tomáš Zmeškal, společně s Janem Bendigem.

Děti odměněné hodnotnými cenami spokojeně vyrazily do ulic předvánoční Prahy. Společně se všichni přepravili metrem do blízkosti Staroměstského náměstí, viděli orloj, vánoční strom, stánky s neuvěřitelným množstvím zboží, Václavské náměstí se sochou svatého Václava, inu zážitků bylo tolik, že se nimi málem ani do vlaku nevešli.

Vrátili se utahaní, jako koťata, ale moc spokojení. A hlavně se všichni přesvědčovali, že příště určitě budou zase malovat. Výletu se zúčastnili: Dominik Mrkvička, Kristýna Siváková, Klaudie Malá a jako náhradnice sestry Jana a Adriana Bielé, které se také do soutěže zapojily.

Všem úspěšným gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

Náhledy fotografií ze složky Romano suno Praha 2011