26.3.2013 soutěž : Co umíš, znáš a dovedeš v Hlučíně

V úterý 26.března 2013 se trojice našich žáků ve složení Kristýna Siváková, Sabina Siváková a Kristián Haluška zúčastnila soutěže s názvem Co umíš, znáš a dovedeš v Hlučíně. Tato soutěž každoročně prověří znalosti i manuální zručnost mnoha týmů  a odhalí „skryté vady“, na kterých bude nutno zapracovat, aby to příští rok bylo lepší. Letošní ročník se nesl v duchu královském. Tým našich žáků doplnil na potřebný počet Pavel Mirga a vylosovat pro něj krále Jiřího z Poděbrad.

dsc09156.jpg

První část soutěže se týkala dějepisných znalostí a celkového přehledu. Nechyběly otázky z oblasti voleb a volebního systému, historie našich panovníků a prezidentů atd.  Děvčata se moc snažila, ale podle jejich informací jim to kluci „děsně kazili“. Snad to prý napraví v dovednostech.

Druhá část probíhala v dílnách, kde úkol velel zhotovit model korunovačních klenotů. Materiálů bylo na výběr – dřevo, papír, modelína aj. Pro náš tým se jako ideální hodila kombinace papíru a alobalu s modelovací hmotou, ze které se báječně dělaly drahokamy všech barev.

dsc09170.jpg

Sportovní část soutěže se odehrála v místní tělocvičně a úkolem soutěžících byla střelba na terč šipkami, hod míčem na cíl (volejbalový koš), silové disciplíny atd.

Sečteno a podtrženo, náš tým získal pěkné 5. místo a hned po návratu do školy plánoval, jak je třeba zdokonalovat svou fyzičku a zaměstnávat hlavu. Příště to bude prý do třetího místa, tak uvidíme. Všem děkujeme za reprezentaci školy a panu učiteli Zatloukalovi za doprovod žáků a zodpovědné fandění.