Jdi na obsah Jdi na menu
 


7.- 8. Březen 2013 - Okresní pěvecká a výtvarná soutěž

Při plánování letošního ročníku tradiční velké soutěže využili tvůrci scénáře data jejího pořádání a v souvislosti s ním určili pro výtvarné zpracování téma „Moje maminka“. Zúčastnilo se celkem 86 dětí ze 12 škol opavského regionu. 

img_1146.jpg

Výtvarná část probíhala ve třech věkových kategoriích a „maminek“ se sešly desítky – některé podle zadání tančí v nových šatech, jiné prožívají den, kdy byly nejšťastnější a další sdělují, co rády dělají.Porota ve složení  Mgr.Dáša Dušková, paní Dobromila Putková a Michaela Dlouhá měla o čem přemýšlet. Zda vybrat obrázek blíže zadanému tématu, nebo takový, na kterém je vidět mnohem více precizní práce. Nakonec však porotkyně musely dojít ke shodě a jejich rozhodnutí můžete najít ve výsledkové listině. Všechny soutěžní práce byly pro veřejnost vystaveny v pátek8.března od 9.00 až do 17.00 hodin. Po ukončení výstavy byly přesunuty do vestibulu Komerční banky, kde budou společně s výsledkovou listinouk vidění až do poloviny dubna.

img_1160.jpg

 Pěvecká část soutěže probíhala pod odborným dohledem slečny Jany Víchové, ve spolupráci s paní  Dobromilou Putkovou a Michaelou Dlouhou. Výkony malých zpěváčků, prezentované většinou lidovou písničkou byly poměrně vyrovnané. Ovšem ve vyšších kategoriích se projev mladých zpěváků značně lišil v závislosti na zvoleném žánru. Vedle češtiny zněla i slovenština, angličtina a romština. Někteří zápolili s trémou, u jiných bylo vidět jistotu projevu srovnatelnou s profesionály. Porota ovšem i zde zvládla svou roli skvěle.  

img_1016.jpg

Přestávky mezi jednotlivými kategoriemi zpěváků vyplnily naše malé tanečnice. Předvedly třeba zumbu,  vystoupení mažoretek, nebo břišní tance.  Věříme, že i když jejich výkony nejsou ani zdaleka dokonalé, potěšily dívky diváky i soutěžící svou bezprostředností a temperamentem.

 img_0982.jpg

Závěrem se sluší poděkovat těm, bez nichž by soutěž nebyla: sponzorům, učitelům výtvarné a hudební výchovy, kteří připravili a doprovodili děti na soutěž, diskžokeji Filipovi Frydryškovi za skvěle odvedenou práci, Petrovi Kalovi a Romanovi Kalovi, kteří doprovázeli zpěváky v soutěži, dámám v porotě a v neposlední řadě pořadatelům, na jejichž bedrech ležela veškerá organizace celé akce. 

img_1210.jpg

Těšíme se na Vaši účast v dalším ročníku.

Výsledková listina

Děkujeme sponzorům 

Propozice pěvěcké soutěže

Propozice výtvarné soutěže

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Výtvarná a pěvecká soutěž 7.3.2013

 


Poslední fotografie


Dnes je

Sestavuji aktuální kalendář ...

Předpověď počasí pro Vítkov

Dlouhodobá předpověď počasí


Archiv

Kalendář
<< květen / 2019 >>

Statistiky

Online: 19
Celkem: 248250
Měsíc: 6385
Den: 243