DEN ZEMĚ 19.4.2013

V pátek 19. dubna se naši žáci se svými vyučujícími vydali v rámci akcí na Den Země do různých koutů našeho města. Smyslem těchto misí v terénu bylo alespoň částečně, podle svých sil a schopností, přispět ke zlepšení životního prostředí v místě, kde žijeme.

Nejmenší děti došly „zvířátkovým pochodem“ přes park do Střediska volného času, kde měly za úkol vysbírat větve napadané během zimy pod listnatými stromy.  A že jich byla pořádná hromada. Nechat je volně prorůstat novou trávou by znamenalo značné komplikace při sečení. Mrňata se s tímto úkolem statečně poprala a odměnou jim byl táborák a opékané buřty. Protože však počasí přece jen zahrozilo deštěm, došlo i na pohádku v teple a v suchu. Věříme, že vzájemná spolupráce se Střediskem volného času bude pokračovat i v jiných aktivitách.

dscn1545.jpg

Zdatnější tým starších žáků vyrazil vybaven příslušným nářadím k potoku Čermná. Na trase od mostu k Lidlu zůstaly po těžbě hromady nepořádku, který byl dříve ukrytý mezi stromy. Ale teď  už na něj bylo moc hezky vidět. Děti zaplnily přistavený kontejner neuvěřitelnou směsí věcí, které pravděpodobně někomu doma překážely. PET láhve skončily v kontejneru na plasty a zbytek tam, kam patří – na skládce.Nejstarší žáci dostali nejtěžší úkol – uklidit ve „školním lese“, kde trávíme mnoho času při realizaci projektu „Lesní škola“. Ovšem nedávno roztátý sníh udělal z přístupové cesty močál a tak se po několika marných pokusech o přechod museli vracet. Aby však alespoň částečně splnili zadaný úkol,  uklidili u čističky na Oderské ulici a dva velké pytle odpadu vytáhli na místo, odkud mohou být později odvezeny.

img_1418.jpg

Konec dobrý, všechno dobré, přes vyhrůžky meteorologů spadla voda z oblohy až po skončení naší mise. Všichni odvedli kus dobré práce a mohou být spokojeni.

dscn1540.jpg

Náhledy fotografií ze složky DEN ZEMĚ 19.4.2013