Dětské dopravní hřiště Odry – 10.10.2012

Ve středu 10. října si musely děti hodně přivstat, abychom stihli ranní vlak do Oder. Lektoři na dopravním hřišti se určitě taky nemohli dočkat. Čekalo nás dopoledne s výukou dopravních značek a předpisů, ale také akční jízdy zručnosti na kolech i koloběžkách. Tady se hodně improvizovalo – kola ne a ne se trefit se do žlábku. Taky ruce některé cyklisty neposlouchaly, občas to skončilo lehkým pádem, ale všechny to moc bavilo.

dscf3331.jpg

Pak ovšem došlo také na převedení získaných informací do praxe na velkém hřišti, plném křižovatek, semaforů a jiných záludností. Třeba kruhový objezd, to byla veliká legrace – tedy alespoň pro nás, dospěláky. Největší potíže měly děti s tím, která ruka je vlastně ta pravá. Když pak několik adeptů na získání „Průkazu cyklisty“ ukázalo rukou vpravo a pak zcela nečekaně odbočilo vlevo, chytal se pan lektor za hlavu. To nic, uklidňovali jsme ho, na jaře, až budou testy a jízdy na ostro, bude líp.Dneska, to je jen tak cvičně. Však my to do jara doženeme a natrénujeme a to by bylo, abychom ty průkazky nedostali.