Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopravní hřiště Odry 7.6.2013

Návštěva dopravního hřiště je pro naše děti jednou z nejoblíbenějších akcí. Pravda, brzké vstávání není nic moc a první zklamání se dostavilo hned po příjezdu – nejdříve učení, ale následující program vše vynahradil. Pan školitel trpělivě vysvětlil, jaká je předepsaná výbava kola i cyklisty a pak to pro jistotu ještě přezkoušel. Bylo to v pořádku a tak jsme postoupili do dalšího kola – dopravní značky: zákazové, příkazové, informační – jejda, to se jim to všechno pletlo. Když se pak ale pěkně prošli po hřišti a viděli všechno na vlastní oči, informace se pomalu usadily v hlavičkách a mohli jsme pokračovat. Nejtěžší ze všeho jsou dopravní situace, přednost v jízdě – kdy a proč… Tak to už bylo opravdu těžké. Jak to má takový malý človíček stíhat: otočit se dozadu, ukázat rukou, odjet od chodníku, správně se zařadit na křižovatce a ještě když ukáže pravou, neodbočit vlevo!!! Došlo i na situace, kdy panu školiteli vstávaly vlasy na hlavě, ale protože jsme měli hodně času, tak nakonec nebylo tak zle. Oblíbená jízda zručnosti rozptýlila obavy z nešikovnosti našich svěřenců – byli vážně moc dobří.

Protože většina dětí byla na hřišti poprvé, získala tentokrát průkaz cyklisty jen Karin Siváková – byla na svůj výkon patřičně hrdá a těšila se, jak se doma pochlubí.

Závěrečné svezení v otevřených „autíčcích“ se dětem moc líbilo, i když jsme je při jízdě trápili otázkami: „Co znamená tahle značka, co musíme udělat“? Děti napovídaly jedna radost a teď už schází jen vybudovat ve Vítkově kruhový objezd, aby to všechno bylo kde zkoušet!

 
 


Poslední fotografie


Dnes je

Sestavuji aktuální kalendář ...

Předpověď počasí pro Vítkov

Dlouhodobá předpověď počasí


Archiv

Kalendář
<< květen / 2019 >>

Statistiky

Online: 19
Celkem: 248250
Měsíc: 6386
Den: 243