Jdi na obsah Jdi na menu
 


EVROPSKÝ DEN

Škola se zapojila do soutěže Evropský den  "Evropa otevřená všem, škola otevřená všem", která byla vyhlášena DZS (Dům zahraničních služeb). Projekt naší školy pod názvem "Kočujeme po Evropě" byl vybrán mezi vítězné projekty, které budou ze strany DZS podpořeny. 

 Ve čtvrtek 30. května 2013 vyvrcholilo měsíční snažení žáků naší školy ve velký Evropský den, který byl realizován v rámci projektu Domu zahraničních služeb – „Evropa otevřená všem, škola otevřená všem“. Dověděli jsme se  mnoho zajímavých věcí o řadě zemí Evropy. Předcházelo tomu dlouhé období příprav, kdy každá třída zpracovávala dostupné informace o  jedné  z nich.  Povídali si při práci na projektu o tom, jací jsou kde lidé, zvyky, kuchyně, zajímavé stavby, kultura…

Prezentace Evropského dne

A tak se ve školní kuchyni pekla italská pizza a míchaly řecké saláty, ve druhé třídě se stavělo Koloseum, čtvrtá a pátá třída budovala Tower bridge z krabiček od čaje, speciální třídy se vydaly raketou na měsíc a přípravná třída se spřátelila s krakowským drakem. Kromě těchto 3D dílek vytvořily děti mnoho krásných obrázků, hrály, zpívaly tančily.

Akce byla završena netradičními sportovními hrami a celodenní „vycházkou po evropských zemích“. Tady měly děti prokázat znalosti nejen o „své“ zemi, ale také o tom, co viděly na velké výstavce v tělocvičně školy, kterou děti dětem připravily.

V závěru ještě čekaly na všechny kvízy a soutěže, které pro ně připravili pracovníci Domu zahraničních služeb Praha. Nechyběly drobné užitečné dárky pro děti.

Celou akci uzavřel informativní seminář pro dospělé, před jehož zahájením potěšila děvčata z tanečního kroužku přítomné hosty polskou mazurkou, francouzským menuetem a španělským flamengem.

Pro veřejnost je připravena výstava prací ve vestibulu Komerční banky.

 

 
 


Poslední fotografie


Dnes je

Sestavuji aktuální kalendář ...

Předpověď počasí pro Vítkov

Dlouhodobá předpověď počasí


Archiv

Kalendář
<< květen / 2019 >>

Statistiky

Online: 19
Celkem: 248250
Měsíc: 6386
Den: 243