Prázdninové čarování 8.7 – 11.7.2013

Oblíbené prázdninové aktivity probíhaly v období 8.7 – 11.7.2013

p7080025.jpg

Než se děti v pondělí ráno sešly, potřebovali ti dříve příchozí zaměstnat ruce a tak chvilku vybarvovali předtištěné pohádkové postavy. Hodnotila se hlavně čistota provedení . Moc to nešlo, ručičky už měly prázdniny a zapomněly držet tužku. Výjimkou byl Jakub Šivák, který vyčaroval moc hezké obrázky.

Koloběžkový maraton s překonáváním překážek vyplnil aktivní část dopoledne. Tady mohl každý ukázat svoji zdatnost a děti se nadšeně zapojily. Protože startovní pole bylo značně nesourodé (od předškoláků až po vyšší ročníky) nebylo možné hodnotit ty nejlepší, ale přesto výrazně dobrých výsledků dosahovali Dylen a Štefan Mirgovi, nebo Adriana a Samanta Kalovy. Po nervy drásajícím boji  o drobné odměny jsme se přesunuli na vítkovské rampy, kde se děti pokusily zvládnout kolo, či koloběžku ve ztížených podmínkách. No, šlo to asi tak všem stejně.

p7100140.jpg

Výtvarná soutěž na téma „Na co se o prázdninách nejvíc těším“ měla rozběhané děti hlavně uklidnit, ale tihle naši natěšení divoši přenesli svou aktivitu i do obrázků.  A na co se nejvíc těšili? Na vodu a koupání, na procházky s kamarády, na sbírání hříbků, nebo třeba na fotbal. Malí  postupně dokončovali svá dílka a ti co měli hotovo si ještě zahráli společenské hry, než se  všichni rozprchli domů.

V úterý ráno jsme podnikli dlouhý výlet čarovnou přírodou plnou ptačího i dětského štěbetání až k rybníku Paveláku. Po vyčerpávajícím pochodu bylo třeba se trochu ochladit. Děti předváděly své plavecké schopnosti a  všichni se zúčastnili soutěží v plavání na čas, zadržování dechu pod vodou aj.  Byli moc šikovní, pochvalu zaslouží nejmenší předškoláci a snaživý Víťa Kala.  K obědu jsme  ve stínu opekli párečky a po zpáteční cestě si děti ještě natrhaly plné kapsy třešní. Inu, správný letní den.

Středeční program  byl zaměřen na zručnost a paměťové dovednosti dětí. Aktivity byly rozmístěny  kolem Střediska volného času, v parku, u kostela a v blízkosti sportovního stadionu. Děti hledaly obálky s úkoly a po jejich splnění si mohly v parku zajezdit na kolech a koloběžkách.

p7080092.jpg

Protože naše děti rády a hezky kreslí, posledním úkolem bylo – vyčarovat na papír svoji rodinu. Nejhezčí obrázky, třeba od Janičky Mirgové, nebo Samanty Kalové vystavíme po prázdninách ve škole.  Vydařený den jsme završili zhodnocením výtvarné  soutěže a  předáním sladkých odměn.

Čtvrtek  byl posledním dnem našeho prázdninového putování. Horké sluneční paprsky vyzývaly  k výletu do lesa a k vodě. Poslechli jsme čarovné volání a vydali jsme se na Balaton. Děti byly odměněny koupelí  - neplavci se učili plavat a ti zkušenější soutěžili ve vyhledávání potopených předmětů, nebo v rychlostním plaveckém závodě. Pozorovali jsme přírodu, povídali si, opékali klobásky. Spokojenost byla veliká a ani se nám moc nechtělo domů.

p7100176.jpg

V příloze nabízíme fotografie z prázdninového malování a  sportování. Všem nám bylo moc dobře a budeme se těšit na další společné chvilky v přírodě i ve škole.

Zapsaly: Oravcová, Štěpánová

Náhledy fotografií ze složky Prázdninové čarování 2013