Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přírodovědná stezka 14.6.2013

Ráno slibovalo hezký den a na školním dvoře pomalu přibývalo dětí. Paní učitelky netrpělivě vyhlížely, zda se jim sejdou v plném počtu, aby měly sebou co nejvíce chytrých hlav – budou je potřebovat ke splnění úkolu.  Přidělené složky s velikou křížovkou nenechaly nikoho na pochybách, že to zase tak úplně jednoduché nebude – na děti čekalo 13 stanovišť. Když nastal ten správný čas, vydaly se jednotlivé třídy postupně na cestu městskou zelení. Děti měly hledat schované úkoly, přečíst a uhodnout veršované hádanky skrývající rostliny i zvířata a získané indicie doplnit správně do příslušného řádku křížovky. Něco prý bylo jednoduché a vyluštili to hned, ale jiné úkoly jim daly pěkně zabrat, zvláště když uhodnuté slovo nesplňovalo požadovaný počet písmen a muselo se vymyslet správně. 

Mezi  jednotlivými hádankami  jsme ještě prověřovali znalosti stromů i květin, které jsme potkávali . Výsledky nebyly zas tak zlé, kluci si dokonce pamatovali, že javorový list mají na dresech sportovci Kanady a že lípa je našim národním stromem. Máme i takové přírodopisce, kteří dovedou vysvětlit rozdíl mezi pampeliškou a jestřábníkem a to už je pořádný rébus. 

Konec dobrý  - všechno dobré. Skupinky se pomalu vracely s vyluštěným heslem: „Máme rádi přírodu“ a snad to tak i bude. Závěrečná opékačka a pro kluky fotbálek na školním dvoře zakončily hezky strávený den.

 
 


Poslední fotografie


Dnes je

Sestavuji aktuální kalendář ...

Předpověď počasí pro Vítkov

Dlouhodobá předpověď počasí


Archiv

Kalendář
<< květen / 2019 >>

Statistiky

Online: 19
Celkem: 248250
Měsíc: 6386
Den: 243