Škola na nečisto 30.1. 2013

Jaké je to v té „veliké, opravdové škole“, do které chodí starší sourozenci?

hjugjutj.jpg

Mrňousové z přípravné třídy se svou paní učitelkou se vydali to zjistit a podívat se, jak vypadá vyučování u prvňáčků. Chvilku koukali a byli jako putičky, ale za chvíli se rozehřáli a už chtěli tvořit sami:

gjujuj.jpg

A tak zkoušeli, která písmenka už poznají, nebo dokonce umí napsat. Na oplátku jim prvňáčci ukázali, jak se čtedoopravdy. Pak děti psaly s říkankami, zkoušely si rovné, svislé čáry a kruhy. Taky třídily předměty podle velikosti, tvaru a barvy.
Došlo i na interaktivní tabuli, kterou mají všechny děti moc rády a přiřazovaly hlasy k obrázkům zvířátek. Pak po té veliké práci všichni společně posvačili a sdělovali si dojmy. A že jich bylo, panečku.

hjtyu.jpg

Co je ovšem důležité, že děti byly moc a moc spokojené. Ve škole se jim líbilo a prý už se těší.
Věříme, že příště přijde více rodičů, aby viděli, že to s jejich dětmi myslíme dobře.

zjzjzj.jpg

Náhledy fotografií ze složky Škola na nečisto