Školní kolo SHM 7.5.2013

Také naše škola se pravidelně zapojuje do tělovýchovných aktivit pro základní školy regionu Opava. Sportovní hry mládeže mezi ně bezpochyby patří. Děti soutěží v běhu na 60m, hodu kriketovým míčkem, nebo gumovým „granátem“, skoku dalekém a dálkovém běhu – dívky 800m a chlapci 1500m.

Kromě skoku do dálky se všechny disciplíny odehrávají na stadionu a na škvárovém hřišti městského parku. Je zde dostatek prostoru i k zaměstnání dětí, které právě nesoutěží, protože jak známo, jsou naši svěřenci jako často zmiňovaný pytel blech.

Do sportovního dne se zapojila celá škola a tak se jednotlivé skupiny podle ročníků vystřídaly na všech stanovištích. Závěrečnou disciplínou je běh na dlouhé tratě, protože pak už jsou zpravidla všichni unavení. Pravda, až na některé nezničitelné, kteří jdou pak ještě na fotbal.

Letošní SHM odhalily některé nové naděje našeho sportu: Na nižším stupni se výrazně prosadili Jan Kováč, Jan Ferenc a Erik Sivák ze 4. ročníku, nebo Kevin Šivák a Silva Behárová z 5. ročníku. Mezi staršími žáky nejlépe bodovali Denis Kala, Tomáš Kozlovský, Marek a Kristián Haluškovi, Kornelie Kudriková, Vlasta Malá a naše sportovní jistota – Anežka Halová. Teď už bude na našich tělocvikářích, aby sestavili ta „nej“ družstva pro reprezentaci naší školy v Opavě.

Náhledy fotografií ze složky Školní kolo SHM 7.5.2013