SOUTĚŽ TŘÍD O NEJVĚTŠÍ POČET VRŠKŮ PETLAHVÍ

Soutěž ve sběru víček z PET lahví

Pořadatelem soutěže je S.K. a K.S. Dakota – Samostatný kmenový a klubový svaz DAKOTA
J. Maluchy 26/4, 700 30, Ostrava Dubina
IČO: 26518007, www.skaksdakota.cz, e-mail: info@skaksdakota.cz

V roce 2003 se obrátilo na pořadatele několik lidiček s dotazem, zda-li neví, kdo vyměňuje víčka z PET-lahví za invalidní vozíky. Údajně, když někdo nasbírá 1 000 000 víček, tak za ně obdrží invalidní vozík. Nastala detektivní práce (i prostřednictvím týdeníku Ostrava) s cílem zjistit, kdo tuto výměnu nabízí, ovšem bez úspěchu.
Pořadatelům se však zdálo, že takové množství nasbíraných víček by nemělo skončit na skládce a chtěli jej zužitkovat pro děti. Napadlo je, že se z víček dají vyrábět hračky, skluzavky a další vybavení dětských hřišť, popřípadě něco užitečného. S tímto záměrem oslovili všechny dostupné plastovny na Severní Moravě. Žádná z nich nechtěla víčka zpracovávat z důvodu nutnosti atestů, které by byly cenově mnohonásobně dražší než výroba plastů. Hledání se ale nakonec vyplatilo. Víčka, vybraná od škol a školek v Moravskoslezském kraji byla odvezena do firmy Purus v Kostelanech, která z nich vyrábí drť, zatravňovací panely aj. A protože odezva byla více než pozitivní, převzala soutěž Radamoka (Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje).

Naše škola se opět v letošním roce zapojila do soutěže, ale tentokrát než víčka odešleme, trošku si s nimi pohrajeme. A víc už neprozradíme. Soutěž probíhá od 14. září 2012 do 15. května 2013.