Jdi na obsah Jdi na menu
 


Branný den 4.9.2013

Pohádkové dopoledne pro malé školáky a předškoláky 

Pohádka provázela děti na každém kroku. Po krátkém setkání na dvoře školy dostali mrňousové hned první úkol – přiřadit k sobě pohádkové dvojice: Rumcajse a Manku, Křemílka a Vochomůrku atd. Zdá se to jednoduché, ale zdaleka ne všechny děti znají naše klasické pohádky.

To se potvrdilo i při plnění dalších úkolů, které číhaly na děti při cestě městem – třeba určit název pohádky podle obrázků.  Zato u předvádění zvířátek si všichni užili spoustu legrace a chůze se zavázanýma očima, kdy se museli řídit jen pokyny nápovědy, to byla teprve švanda. Zvlášť tehdy, kdy se „napovídalo“ schválně špatně: „Pozor, louže“, nebo „Vysoké kopřivy“… a to pak slepec uskakoval, nebo podlézal neviditelné větve.

img_0154.jpg

 Všichni se dobře bavili, dokud nedostali šátek na oči, pak už to taková legrace nebyla, inu – na každého došlo. Ještě museli zpívat – to aby vyplašili a vyhnali vodníka z jezírka, nebo ovazovali „zraněné“ spolužáky. Zapojily se i děti, jimž neslouží nožičky a pohybují se na kolečkách: Ty se připojily k ostatním v parku, kam dojely s doprovodem po silnici.Všechno samozřejmě nakonec dopadlo dobře, kde to nešlo, pomohla paní učitelka a na vyčerpané výletníky čekala opékačka na školním dvoře, tentokrát s kytarou a písničkami

dscn1913.jpg

.

Branný den

 

Starší a zdatnější polovina žactva se vydala na Balaton. Po „vyčerpávajícím„ pochodu bylo třeba doplnit energii a po vydatné svačině byly vydány první „rozkazy“.

Dvě skupiny – dvě ohniště a jeden úkol: rozdělat oheň a živit ho tak šikovně, aby kontrolní dřevěný špalík zmizel beze stopy. Kdo potřeboval papír na rozdělání ohně, musel si ho vysloužit – 20kliků (chlapci), nebo 20 dřepů (děvčata). Zbytek družstev se musel postarat o palivo. A zatímco méně zkušené družstvo se utápělo v oblacích dusivého dýmu, ti druzí už jen spokojeně kontrolovali, jak jim oheň krásně hoří. Vítězství bylo zasloužené

dscn1957.jpg

.

Druhý úkol předpokládal spolupráci a rychlost. Závodníci měli za úkol naplnit PET láhev vodou z jezera, ovšem pozor! Vodu mohli nosit pouze v dlaních. Družstvo „Ohniváků“ se rozdělilo na aktivní a lenivou část. A protože těch líných bylo víc, nemohli to ti aktivní opravdu sami zachránit. Druhé družstvo mělo prostě víc ochotných rukou. Po druhém úkolu byly síly vyrovnané.

Třetím úkolem bylo sehnat vhodný materiál a vyrobit improvizovaná nosítka pro transport zraněného. Žáci se rozprchli do okolí, ale kromě dvou skutečně výstavních křemenáčů nepřinesli nic, co by se dalo použít. Teprve druhý pokus vyšel. Jeden z „Ohniváků“ objevil zbytky dřevěné bedny, která po malé úpravě dobře posloužila a tak se jeho družstvo nakonec radovalo z celkového vítězství. „Ohniváci“ zvítězili v poměru 2:1 a nejaktivnějším borcem byl jednoznačně Radim Sivák – měl prostě svůj den. 

dscn1924.jpg

Poděkování patří panu učiteli Kunčíkovi za báječné dopoledne a mnoho nových zkušeností.

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Branný den 4.9.2013

 


Poslední fotografie


Dnes je

Sestavuji aktuální kalendář ...

Předpověď počasí pro Vítkov

Dlouhodobá předpověď počasí


Archiv

Kalendář
<< květen / 2019 >>

Statistiky

Online: 19
Celkem: 248250
Měsíc: 6386
Den: 243