Hodnocení projektu „ Putujeme za hranice města, pohádkový Bouzov – Rytíři a lapkové“

Díky finanční dotaci města Vítkova jsme dne 12. 6. 2014 uspořádali zájezd pro žáky naší školy do historického areálu Bouzov, kde jsme měli objednaný program s historickou tématikou s názvem „ Rytíři a lapkové“.

dscn3107.jpg

V 8,00 hodin se tedy vypravil plně obsazený autobus dětí a pedagogických pracovníků směr Olomouc, Mohelnice, Bouzov. V centru areálu Bouzova se nachází amfiteátr se zastřešeným, stupňovitým hledištěm. Kryté pódium bylo vyzdobeno v duchu doby středověké. Prohlédli jsme si výstavky zbraní, části výstroje i dobových mučících nástrojů.

Celému areálu vévodí 15 metrů vysoký „ Trojský kůň“, největší dřevěná stavba koně na světě, která je základem expozice válečných strojů. Lze si prohlédnout vnitřní prostory a vystoupit až do hlavy, na vyhlídku ve výšce 14-ti metrů.

dscn3234.jpg

Tříhodinový program byl rozdělen do šesti částí

1. Prohlídka Trojského koně, prohlídka válečných strojů z doby středověké, střelba z kuše na terč „ O glejt Viléma Tella“, střelba z flobertového revolveru na sklápěcí figurky

2. Lučištnický turnaj „o glejt Robina Hooda“. Za naši školu se turnaje zúčastnil Erik Sivák, který obsadil 3. místo

3. Vynález černého prachu – ukázky jeho hoření

4. Pohádkové divadelní představení „ Uloupený poklad“ – loupežnická pohádka zaujala hlavně ty nejmenší, ale ani starší se nenudili.

5. Rytířský turnaj z doby gotické:

a. ukázky soubojů s různými druhy zbraní

b. volba královny, kterou vyhrála Vlasta Malá

c. volba princezny - do této role se mohla vžívat Kristýna Siváková

Obě dámy pak spolu s králem zasedli na trůn při pážecím souboji

6. Pážecí turnaj o titul rytířský. Ten vyhrála za 1. třídu Viktorie Bílá, která svým peškem první klepla po hlavě svoji soupeřku.

Na Bouzově jsme strávili několik hodin a plni skvělých zážitků a dojmů jsme se rozjeli do Hranic na Moravě. V aquparku jsme s dětmi absolvovali základy plaveckého výcviku a užili si tobogánu, vířivky i sauny. Děti, které navštívily krytý bazén poprvé, byly nadšené. Zaujaly je už v šatně skříňky na osobní věci, sprchy a sušáky na vlasy. Dále pak vodní atrakce, příjemně teplá voda, plavání i potápění poskytly všem dětem nezapomenutelné zážitky.

dscn3306.jpg

Do Vítkova jsme dojeli sice se zpožděním, ale všichni zdraví a spokojeni. Takže se těšíme na další výjezdní akci.

Štěpánová Jarmila