Hodnocení zájezdu do ZOO V Ostravě a výstava MINIUNI v Ostravě.

Dne 25.6.2014 jsme pro děti naší školy uspořádali spolu se Sociálním odborem při Městském úřadě ve Vítkově zájezd za zvířátky do ZOO v Ostravě a navštívili výstavu MINIUNI na Černé louce v v Ostravě.

Této akce se zúčastnilo 32 dětí od přípravné třídy až po žáky 9. třídy.

Všichni jsme byli mile překvapeni přestavbou a novou úpravou zoologické zahrady, expozicemi se společným přírodním výběhem, malým slůnětem Rashmi a v neposlední řadě novinkou v ZOO „ NA STATKU“ , kde děti mohou do výběhu mezi domácí zvířátka, mohou si pohladit kravičku a králíčky, kůzlátka a ovečky. Děti mohly být při krmení dravých zvířat a procházet pavilóny s vzácným ptactvem.

Skvěle vybavené dětské a relaxační hřiště přilákalo i dospělé a všechny děti.

Ve velkém časovém skluzu jsme opouštěli tento skvělý areál, který bude v příštím roce ještě lepší.

Návštěva výstavy pod názvem MINIUNI byla krásným doplnění odpoledne. Děti si mohly prohlédnout mnoho miniatur starých i novějších automobilů, maket hradů a zámků, maket lodí a v neposlední řadě i staveb jako jsou radnice ve Stockholmu, Krakově, Oslu, Londýně, historické stavby z velkého Říma a Egypta. Areál obepínají kolejnice po kterých jezdí rychlovláček. Děti si zařádily v herně se starými děly na míčky a válčily proti sobě.

Bez problémů jsme děti plné zážitků předali v 16 hodin rodičům.

Štěpánová Jarmila

Náhledy fotografií ze složky ZOO OSTRAVA 25.6.2014