LAMPIÓNOVÝ PODVEČER 3.10.2014

Školní klub a školní družina 2. připravili na odpoledne 3.10.2014 společné aktivity pro rodiče s dětmi, kterých se zúčastnilo asi 12 rodičů a 37 dětí  předškolního a školního věku.

V 16 hodin jsme se průvodem přemístili do Střediska volného času ve Vítkově, kde jsme si rozdělali táborák a na zapůjčených jehlicích opékali párky a klobásy. Nedočkavci už hráli fotbálek na hřišti s umělým povrchem.

Po dobrém jídle jsme se rozmístili na tři stanoviště, kde se děti houpaly a skákaly na trampolíně, hrály vybíjenou, házenou na hřišti a někteří opozdilci ještě opékali. Sportovní klání jsme ukončili v 18 hodin společným nástupem a pózováním před fotoaparáty.

Společným přesunem na hřiště in-line jsme způsobili značný rozruch na Skřivánčím poli i v městském parku.

Na hřišti jsme rozvinuli ležení č. 2. A všichni účastníci byli seznámeni s postupem a dodržováním bezpečnosti při zapalování a pouštění lampiónů štěstí. 20 zakoupených lampiónů bylo rozdáno a děti i dospělí si psali přáníčka, které připevnili na svůj lampión. S dětmi nebyly problémy, jen někteří dospělí nedodržovali postup a tak došlo i k tomu, že nám jeden lampión uvízl na stromě a dotyčný nedisciplinovaný rodič tam musel vylézt a uhasit ho.

Všichni přítomní hodnotili akci jako velmi zdařilou a zajímavou, proto budeme plánovat i další školní akce pro rodiče s dětmi.

Jarmila Štěpánová, vychovatelka ŠD