Prázdninové aktivity s kamarády z komunity Sant‘ Egidio

Ve dnech 7. – 9. srpna 2014 navštívili naše děti kamarádi z komunity Sant‘ Egidio. Po celou dobu svého pobytu u nás zaměstnávali děti zeměpisnou hrou, v níž poznávaly Svět, Evropu a některé evropské země i Českou republiku.

img_1457.jpg

První den byl vyplněn stavbou zeměkoule z různých materiálů. Následovala velká hra „Chráníme Evropu“, kde se dětské týmy snažily bránit suroviny důležité k přežití před nájezdy Barbarů. Když se dětem podařilo zachránit svůj světadíl, dostaly další hru „Cestujeme po evropských zemích“. A tak poznaly Slovensko, V. Británii, Itálii a Polsko.

Druhý den bylo na programu „Mistrovství Evropy“. Děti byly rozděleny do skupin, jako reprezentanti evropských zemí (Španělsko, Německo, Francie, Itálie) a plnily různé sportovní disciplíny. Vítěznou zemí se stalo Německo a jeho sportovci získali krásné medaile. Tento den byl zakončen společným opékáním párků ve SVČ, kam byli pozváni i rodiče dětí.

text-095.jpg

Třetí den byl vyhrazen pro poznávání České republiky. Děti měly za úkol zakreslit do map české kraje, města, řeky a dozvědět se co nejvíce informací o naší republice.

Společné prázdninové aktivity, byly zakončeny návštěvou vítkovského kostela .

text-169.jpg

Kamarádi z komunity Sant‘ Egidio nás navštěvují již několik let a jsme rádi, že k nám jezdí a pravidelně přivážejí zajímavé hry a soutěže při nichž si všichni hrají a ani si nevšimnou, že se vlastně něco nového dozvěděli.

Gabriela Deszkásová

Náhledy fotografií ze složky Prázdninové aktivity od 6.8 - 9.8.2014