Školní futsalová liga 5.11.2013

5.11.2013 odjela skupin našich sportovců, doprovázených trenérem, panem učitelem Kunčíkem a paní vychovatelkou Štěpánovou do Bílovce. V tělocvičně tamní ZŠ Komenského se všechno připravovalo na okresní kolo futsalu, tedy halového fotbalu. Pro naši školu to byl poměrně významný okamžik, zúčastnili jsme se okresního kola futsalové ligy vůbec poprvé. Tento turnaj pořádá Fotbalová asociace ČR a je přihlášeno přibližně 180 škol z celé ČR.

V Bílovci nás čekalo překvapení v podobě obrovské haly. Pro zajímavost - ve Vítkově není jediný prostor, který by splňoval požadavky tohoto turnaje. Všichni jsme koukali nejen na luxusní halu, ale také na poloprofesionální výkony hráčů Bílovce, kteří to s míčem opravdu uměli. Celkem se účastnily 3 týmy- ZŠ Bílovec, ZŠ Komenského Vítkov a naše škola. První zápas hrál Bílovec proti Komenské Vítkov, kdy Bílovec zvítězil výsledkem 15:0. Poté naši žáci prohráli s kolegy Komenského Vítkov, hokejovým výsledkem 9:1, kdy doplatili na svoje časté chyby. Poslední zápas naší ZŠ proti Bílovci byla spíše hry kočky s myší a pro naše žáky obrovskou školou. Skore 22:2 pro Bílovec mluví za vše. Kluci si vyzkoušeli, jak se fotbal hraje na vyšší úrovni, protože Bílovec může v tomto turnaji dojít hodně daleko. Klukům patří dík za snahu, nadšení, chování a také za 3 vstřelené branky. Školu reprezentovali: Haluška Marek, Haluška Stanislav, Haluška Tomáš, Hrabina Dan, Kala Denis, Šivák Kevin, Sivák Radim, Miko Leon, Sivák Erik.

Martin Kunčík