Spolu a jinak aneb nápady pro volný čas 15.-16.11.2013

Zábavyla srandy není nikdy dost, proto se v hlavě paní vychovatelky Jarky Štěpánové zrodil parádní nápad na výlet a pobyt dětí mimo školu. Již dlouho dopředu byly děti motivovány pro tento výlet, který měl dvě části – aquapark v Hranicích a pobyt v Klokočově, na turistické ubytovně, bývalé budově školy. Celkem se zúčastnilo aquaparku 21 žáků, v Klokočově s námi bylo ubytováno celkem 19 žáků, protože 2 žáci jeli pouze užít si vodní radovánky.

img_4713.jpg

V aquaparku to byl pro naše děti ráj na zemi – mohli si vybrat z malého, velkého bazénu, vířivky, tobogánu a dalších atrakcí. Běhaly mezi atrakcemi, plavaly, bylo na nich vidět, že taková aktivita by se jím líbila častěji. Samozřejmě nechyběla návštěva bufetu, kde bylo možno doplnit energii. Poté následoval přejezd připraveným autobusem do základny v Klokočově.

img_4782.jpg

Na základně se z autobusu „vysypala“ opravdu pestrá směsice našich dětí – od nejmenších z první třídy po skoro dospělé, vycházející žáky. Program byl však tak nápaditý, že se všichni bavili a možná se smějí ještě teď. Po ubytování a občerstvení se začala hrát odpolední a večerní hra, kdy se děti rozdělily na 4 družstva. Disciplíny byly následující – kresba erbu, skládání puzzle, skládání slov, dřepy na čas, vybíhání schodů, praskání balonků vlastními těly, lidská socha, módní přehlídka, kdy se vyhodnocovaly výsledky a vyhlášení bylo těsně před odjezdem, kdy byly družstva odměněny sladkými cenami. Samozřejmě mezi hrami probíhaly sportovní soutěže ve fotbale, volejbale. Došlo také na opékání špekáčků a samozřejmě na stezku odvahy, kdy se děti po jejím zvládnutí musely podepsat na papír. Na večeři děti dostaly skvělý bramborový guláš, kterým všem moc chutnal. Poté následovala večerka.

img_4849.jpg

V sobotu, hned od rána, po vydatné snídani – chleba s výbornými pomazánkami, se začalo sportovními hrami, mladší děti pod vedením Jany Frydryškové, starší děti pod vedením Martina Kunčíka. Vše bylo pod dohledem Jarky Štěpánové, která byla vždy všude, kde bylo potřeba. Hrály se říkanky, fotbal, volejbal a další hry. Následovalo uklízení pokojů a příprava na odchod – starší děti se svého úkolu zhostily velice zodpovědně a pomáhaly jak mladším dětem s úklidem, tak i s úklidem celé budovy – musíme pochválit Anežku Halovou, Kristýnu Sivákovou, Sabinu Sivákovou, Leona Miku a další.

img_5009.jpg

Na oběd bylo připraveno kuře s rýží, což celý kolektiv zájezdu ocenil jako velice luxusní. Velký dík za to patří paní Miladě Stehlíkové, její péče o naše žaludky byla jako vždycky perfektní. Po obědě bylo v tělocvičně slavnostní vyhlášení, po kterém se všichni vydali pěšky zpátky do Vítkova. Všem se pobyt moc líbil, mnoho zábavy, zážitků, pohybu a hlavně skvěle stráveného volného času. Velké poděkování patří všem žákům za jejich chování a Jarce Štěpánové, Janě Frydryškové, Miladě Stehlíkové a Martinu Kunčíkovi za organizaci tohoto pobytu

img_5049.jpg

.