Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápis do 1.třídy a do přípravné třídy, 31.1.2014

V den zápisu se ve škole od rána objevovaly podivné jevy – odkudsi přitančila lesní žínka, něco málo poopravila ve svém lesním zátiší a zase zmizela.  Mořská panna hlídala rybníček a počítala s vodníkem, jestli se jim od včerejška neztratily nějaké rybky. Na poslední chvíli přiběhla ještě  Šmoulinka, aby mohla vítat první příchozí. Všechny pohádkové bytosti se na děti moc těšily a po celou dobu zápisu je doprovázely.

 

img_6213.jpg

S mořskou pannou vstoupily děti do pohádky O Červené Karkulce  - dostaly těžký úkol – poznat podle obrázků, jak se pohádka vypráví. Lesní žínka vítala děti na interaktivní tabuli a zadávala hádanky.

 

img_6420.jpg

Děti poslouchaly hlasy zvířat a pak přiřazovaly správné obrázky, počítaly mláďata, poznávaly barvičky… S vodníkem pak musely lovit rybičky podle barev a velikostí. Taky se u rybníčku vyfotografovat, aby měly hezkou památku na tento významný den.

 

img_6206.jpg

Šmoulinka pak děti odvedla k paní učitelce, kde musely dokázat, že vědí, jak se jmenují, kde bydlí, že umí malovat, počítat, poznávat tvary a mnoho dalších důležitých dovedností. Za tuto velkou práci pak dostaly krásné fotografie a drobné dárečky.

Všechny děti byly moc šikovné a tak jsme zapsali 7 dětí do přípravné třídy a 13 dětí do 1. třídy. Všechny se do školy a do „školky“ těší a my budeme rádi, když se jim u nás bude líbit.

 

Fotky ze zápisu zde

img_6221.jpg

img_6607.jpg

img_6502.jpg